الگوپذیری از کمیته امداد درزمینهٔ ازدواج مددجویان

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به کمیته امداد

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان گفت: از هر ۷۰۰ ازدواج تنها یک طلاق بين مددجویان کمیته امداد صورت می‌گیرد که الگو گیری از این نهاد مقدس در زمینه آموزش خانواده‌ها در زمینه ازدواج ضروری است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان در دیدار با جمعی از مددجویان کمیته امداد شهرستان سمنان در آستانه قرار داشتن عید غدیر، افزود: مددجویان کمیته امداد به‌مثابه فرزندان امام خمینی (ره) هستند.
وی با اشاره به اینکه ماه ذی‌الحجه ماه امامت ولایت است تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران خیلی از آیات و روایات را برای ما تفسیر و تعبیر کرد.
وی با اشاره به روایت حضرت محمد (ص) مبنی بر اینکه که مو من و روشن‌بین است و با نور خدایی می‌بیند و با توفیق الهی سخن می‌گوید تصریح کرد: یکی از مصادیق روشن امام خمینی (ره) که با روشنگری و آینده‌نگری انجام شد تأسیس کمیته امداد بود.
آیت‌الله سید محمد شاه‌چراغی خدمات کمیته امداد استان سمنان را در قالب فرهنگی، آموزشی، حمایتی، تحصیلی، درمانی، مسکن برشمرد و گفت: برکات این به دلیل متبرک شدن بانام بینان گدار انقلاب اسلامی نهاد بسیار زیاد است.
وی با اشاره به اینکه از هر یک‌صد ازدواج مددجویان کمیته امداد استان سمنان تنها یک طلاق صورت گرفته است تصریح کرد: این به معنای تلاش خوب کمیته امداد درزمینهٔ فرهنگی، آموزشی و تربیتی است.
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با تأکید بر تقویت بعد فرهنگی، تربیتی و آموزشی خاطرنشان کرد: در کنار حمایت‌های مالی تکیه این نهاد بر جبهه آموزشی باشد.
آیت‌الله سید محمد شاهچراغی با اشاره به اینکه ضروری است افراد تحت حمایت به‌سرعت توانمند و از چرخه حمایتی خارج شوند تصریح کرد: خودکفا شدن این افراد منجر به بالندگی جامعه می‌شود.
شایان‌ذکر است، در این جلسه جمعی از سادات، دانشجویان و دانش آموزان برتر در زیمنه تحصیلی و جمعی از بانوان سرپرست خانوار که درزمینهٔ کارآفرینی و تربیت فرزند صالح موفق بودند حضور داشتند که از نماینده ولی فقیه هدیه عید سعید غدیر خم دریافت کردند.

کمیته امداد محور توسعه اشتغال کشور و زمینه‌ساز بروز خلاقیت جوانان است

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به کمیته امداد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: کمیته امداد با حمایت مختلف شغلی به‌ عنوان محور توسعه اشتغال کشور و زمینه‌ساز بروز خلاقیت جوانان تلقی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا،مهدی جمالی نژاد، معاون وزیر کشور در بازدید از غرفه کمیته امداد استان سمنان در چهارمین نمایشگاه توانمندهای روستایی و عشایر کشوربا اشاره به اینکه کمیته امداد یک خانواده گرم و صمیمی است، افزود: همه مردم کشور به این نهاد مقدس اعتماد خاصی دارند.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه همه باید به این نهاد کمک کنند تا زمینه‌ساز برزو و ظهور توانمندی و اشتغال قشر نیازمند و بالندگی جامعه شوند، تصریح کرد: این نهاد در بخش فن آفرینی و مهارت آمورزی گام های موثری برداشته است.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: کمیته امداد با حمایت مختلف شغلی به‌عنوان محور توسعه اشتغال کشور وزمینه ساز بروز خلاقیت جوانان تلقی می‌شود.
مهدی جمالی نژاد بابیان کمیته امداد با حمایت‌های شغلی،ارائه مشاوره های شغلی و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی افراد نیازمند را به کارآفرینان عرصه هنر و تولید مبدل کرده است، تصریح کرد: اکنون این افراد عرصه کارآفرینی اقدام به جذب کارآموزان کرده و خودمحور توسعه اشتغال کشور شدند.
وی افراد جویای کار تحت حمایت کمیته امداد را صاحب ایده خلاق و نوآور دانست و خاطرنشان کرد: حوزه اشتغال کمیته امداد به‌عنوان راهبر، حمایتی با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی گامی بزرگ در ایجاد این افراد برداشته است.

پویش «فقط به عشق علی» برای انجام یک کار خوب

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: هم‌زمان با هفته امامت و ولایت و در آستانه عید سعید غدیر خم مردم نیکوکار استان سمنان به پویش مردمی «فقط به عشق علی» برای انجام یک کار خوب پیوستند.

به  گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا،محسن مسعودیان گفت: هم‌زمان با هفته امامت و ولایت و در آستانه عید سعید غدیر خم مردم نیکوکار استان سمنان به پویش مردمی «فقط به عشق علی» با هدف دستگیری از نیازمندان و توسعه فرهنگ نیکوکاری پیوستند.
وی با اشاره به اینکه عید غدیر خم به‌نوعی بزرگ‌ترین عید مذهبی شیعیان عالم است تصریح کرد: این عیدی است که فرصت‌های زیادی را برای ما شیعیان فراهم می‌کند تا نشان دهیم شیعه ادامه‌دهنده منش و مرام امامش است.
مسعودیان راد بابیان اینکه پویش بزرگی تحت عنوان «فقط به عشق علی» آغازشده این پویش مردمی و تا عید غدیر ادامه دارد تصریح کرد:در این پویش کاربران فضای مجازی قصد دارند برای عید بزرگ غدیر یک کار خوب هرچند کوچک را به عشق مولا امیرالمؤمنین علی (ع) انجام دهند و با هشتگ #فقط_به_عشق_علی در صفحات مجازی خود منتشر کنند و با مشارکت در پویش عظیم بزرگ‌ترین عید عالم، عید غدیر و با شعار #فقط_به_عشق_علی نقشی هرچند کوچک در رساندن عظمت و بهجت این روزبه سایرین داشته باشند.
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان هدف از اجرای پویش مردمی «فقط به عشق علی» نیکوکاران برای اطعام نیازمندان و همچنین ترویج فرهنگ نیکوکاری در سطح جامعه دانست و خاطرنشان کرد: تنها درگاه مشارکت در این پویش از طریق شماره‌گیری کد دستوری#۱*۸۸۷۷* تلفن همراه است.
پویش «فقط به عشق علی برای روز علی» از سال ۹۷ آغاز شد و تمام تلاش ما این است که در سال‌های متوالی این امر، یک سنت حسنه برای عموم مردم شود

زندان باید کارگاه آموزشی و فرصتی برای فراگیری مهارت‌های شغلی باشد

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: زندان به عنوان کارگاه آموزشی برای فراگیری مهارت‌های شغلی زندانیان و به‌عنوان خوشه‌ای از تولید تلقی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا ، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه نگاه کمیته امداد به زندان یک فرصت است، خاطرنشان کرد: زندان به‌عنوان یک کارگاه آموزش به‌ویژه برای جوانان فرصتی ر ا فراهم می‌کند تا با فراگیری مهارت شغلی در طول دوران مجازات کیفری و بعد از آزادی مشغول به کار شود.

وی بابیان اینکه کمیته امداد ارتباط خوبی با امور زندان‌ها و انجمن حمایت از زندانیان داشته و این همکاری ادامه دارد، تصریح کرد: هرچقدر همگرایی در اقدامات و عمل و جلسات مشترک بیشتر باشد آثار و برکات بیشتری را به همراه دارد.

مسعودیان راد خاطرنشان کرد: کمیته امداد در سرفصل اشتغال، کارآفرینی، بروز خلاقیت‌ها آمادگی همکاری را با سازمان زندان‌ها را دارد.

وی بابیان اینکه اگرچه اشتغال در زندان درآمد مطلوبی برای زندانی ندارد اما غرورآفرین آسودگی خاطر برای خانواده زندانی و اینکه این فرد با فراگیری یک مهارت زمینه اشتغال خود را بعد از آزادی فراهم می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان به قوانین و مشکلات دست‌وپا گیر تولید در داخل کشور اشاره کرد و گفت: اگرچه اصل این قوانین لازم است اما بازنگری در قوانین که مانع و سد راه تولید است ضروری است.

وی بابیان اینکه خدمات زیادی به مددجویان ازجمله اشتغال، جهیزیه، درمان، آموزش، تحصیل، مسکن، حمایت با حجم بالای اعتبارات ارائه و هزینه می‌شود افزود: کمیته امداد استان سمنان آمادگی همکاری باهدف تقویت و تخصصی کردن کمک ها و پشتوانه برای حمایت از زندانیان، در بخش اشتغال، مشاوره با حضور مددکاران را دارد.

وی بابیان اینکه کمیته امداد استان سمنان می تواند سهمیه مشخص برای ایجاد اشتغال زندانیان در نظر بگیرد افزود: ضروری است خدمات مددکاری توسط کمیته امداد و سازمان زندان ها منتج به اشتغال شود و تنها به آموزش ختم نشود.
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با تأکید بر تقویت حوزه پیشگیری خاطرنشان کرد :تقویت این حوزه از بسیاری از مشکلات جامعه جلویگری می‌کند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان سمنان بابیان اینکه می‌توان آموزش و همایش‌های مددکاری را ارتقا داد افزود: مطالعات مددکاری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی خانواده‌ای زندانیانی نقش بسزایی دارد.

محمود باهنر با اشاره به اینکه حلقه اتصال بین کمیته امداد و انجمن حمایت از زندانیان بیشتر شودتصریح کرد: بانک اطلاعاتی می‌تواند به ایجاد یک برنامه مشترک کمک کند.

مدیرکل زندان‌های استان سمنان طلاق بازماندگی از تحصیل را دو مورد از تهدیدهای خانواده زندانیان برشمرد و گفتت: کارهای مشترکی با حوزه انجمن‌ حمایت از زندانیان و کمیته امداد استان سمنان در دستور کار قرار دارد تا یک خروجی خوبی داشته باشد.

ایجاد 191 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد سمنان

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: 191 فرصت شغلی با اختصاص اعتبار پنج میلیارد و 260 میلیون تومان برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان در چهارماهه سال جاری ایجادشده است.
به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه این نهاد 800 فرصت شغلی در کارگروه اشتغال تعهد کرده است خاطرنشان کرد: تاکنون 23 درصد تعهد اشتغال این نهاد محقق شد.

وی عمده مشاغل ایجادشده را با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان مربوط به طرح‌های دامپروری با یکصد طرح دانست و خاطرنشان کرد:در همین مدت 66 طرح کشاورزی، 10 طرح کشاورزی و بقیه در بخش صنعتی، معدنی و صنایع‌دستی ایجادشده است.

محسن مسعودیان راد بابیان اینکه به‌طورکلی ۴۴۵۴ طرح اشتغال تحت نظارت کمیته امداد استان سمنان پایش و نظارت می‌شود، خاطرنشان کرد: در چهارماهه نخست سال جاری 2450 بازدید فنی و تخصصی برای طرح‌های اشتغال مددجویان کمیته امداد استان سمنان اجرایی شده است.

وی از اختصاص 118 طرح اشتغال در مناطق محروم استان سمنان در چهار ماهه سال جاری خبر داد و گفت: از مجموع طرح‌های اشتغال اجراشده، 60 طرح برای زنان و 131 طرح اشتغال و خودکفایی به مجریان مرد اختصاص یافت.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان تصریح کرد: اعتبارات اشتغال کمیته امداد استان سمنان از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، بند ب تبصره 16 قانون بودجه کشور و صندوق توسعه ملی و سایر منابع برای اشتغال مددجویان این استان 98 میلیارد و 315 میلیون تومان در نظر گرفته‌شده است.

یاداشت

محیط زیست

گروه خدماتی پارسا
کارنامه فردا
عملکرد پایگاه خبری کارنامه فردارا چگونه ارزیابی می‌نمایید؟ ؟
  • رای:
  • رای:
  • رای:
  • رای:
  • رای:
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: