جابجایی بیش از 1774 هزار تن کالا در خراسان جنوبی

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به حمل و نقل و ترافیک

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا،معاون حمل و نقل اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان با اعلام اين خبر افزود : بررسی انجام شده نشان می دهد تناژ جابجا شده در 4 ماهه سال 98 نسبت به مدت مشابه سال 97 به میزان1 درصد رشد داشته و سفرهای کامیونی نیز نسبت به مدت مشابه سال 97 به میزان 2 درصد افزایش یافته است.

مهدی گرجی گفت : در این مدت بیش از 1774 هزار تن کالا با حدود 113 هزار سفر کامیون و وانت بار در سطح استان به مقاصد درون و برون استان جابجا شده است که عمده کالاهای جابجا شده از مبدأ استان به ترتیب انواع سیمان ، انواع سنگ ، زغالسنگ ، خاک معدنی ، انواع کاشی و سرامیک ، مصالح ساختمانی و ... بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل بیان کرد : در حال حاضر تعداد 8882 نفر راننده حمل و نقل کالای استان اعم از ناوگان باری در حمل و نقل کالای استان با استفاده از 4991 دستگاه انواع تریلی ، کامیون ، کامیونت و وانت بار در این حوزه فعال هستند .

گرجی در پایان با اشاره به بازدید صورت پذیرفته در هفته گذشته از پایانه بار ، مرکز معاینه فنی ، تشکلهای صنفی و کارخانه سیمان قاین ضمن ابراز رضایت از وضعیت حمل و نقل شهرستان اظهار امیدواری کرد که با تعامل تشکلهای صنفی و دست اندرکاران بخش حمل و نقل و صنعت استان روند رو به رشدی را در پیش گیرد.

راه اندازی مركز انجام معاينات شغلي سلامت رانندگان كاميون در بم

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به حمل و نقل و ترافیک

مركز انجام معاينات شغلي سلامت رانندگان حمل و نقل عمومي سنگين در شهرستان بم راه اندازي شد.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا ،اسماعيل محمدي رئيس اداره حمل ونقل كالاي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمان با اعلام اين خبر گفت: حدود يكهزارنفر راننده وسيله نقليه سنگين و نيمه سنگين در حمل ونقل كالاي شهرستان هاي بم، نرماشير، فهرج، رستم آباد و ريگان فعاليت دارند كه منبعد جهت انجام معاينات باليني حرفه خود نياز مراجعه به مركز استان ندارند.

مهندس محمدي افزود: در سال گذشته حدود 350 هزار تن كالا از مبدا شهرستان بم ، بارگيري و حمل گرديده، توليدات صنعتي كارخانجات خودروسازي در منطقه ارگ جديد از يك سو ، محصولات باغي و كشاورزي همچون خرما وسايرمحصولات از سوي ديگر، شهرستان بم را به يكي از شرستانهاي حمل ونقلي استان تبديل نموده است كه ضرورت

راه اندازي مركز معاينات شغلي رانندگان بشدت احساس مي شد.

محمدي خاطرنشان كرد: از نظر فاصله 200 كيلومتري شهرستان بم با مركز استان نيز هزينه قابل توجهي به رانندگان تحميل مي شد، لذا براي جلوگيري از اين هزينه ها و صرف وقت زياد ، اين اداره كل با همكاري مركز تخصصي طب كار دانشگاه علوم پزشكي بم، موفق به راه اندازي مركز طب گرديد .

وي خاطر نشان كرد: هم اكنون مركز طب رانندگان حرفه اي شهرستان بم به نشاني، بم بلوار امام خميني، جنب فرمانداري بعد از ساختمان MRI راه اندازي آماده خدمات دهي به رانندگان است .

معاون وزیر کشور خبر داد تهیه دستورالعمل تاکسی‌های اینترنتی

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به حمل و نقل و ترافیک

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تهیه دستورالعمل تاکسی‌های اینترنتی خبر داد و گفت:‌ مشکلات تاکسی‌های اینترنتی به زودی حل خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور در مراسم امضای تفاهم‌نامه «ارائه کارت اعتباری معیشتی به رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی» با بیان اینکه خوشبختانه علیرغم شرایط سخت اقتصادی در همه حوزه‌های عمرانی وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها اقدامات خوبی انجام شده است اظهار کرد: در اوایل سال جاری سیل مهیبی در کشور رخ داد که 24 استان را در کشور درگیر کرد. با وجود خسارت‌های وارد شده اما گزارش‌های اخیر نشان داد که اقدامات نوسازی و بازسازی با سرعت در حال انجام است و این گزارش‌ها امیدبخش است.

وی در ادامه گفت: پروژه‌های عمرانی کشور علی رغم شرایط اقتصادی فعال هستند و پیگیر تکمیل 80 هزار پروژه نیمه تمام در کشور هستیم و 40 هزار پروژه کم هزینه و زودبازده نیز با همکاری بسیج سازندگی در حال انجام است.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اقدامات ارزشمندی انجام می‌شود، گفت: در کنار این اقدامات، چندین موضوع محور کارهایمان است که یکی از آنها رسیدگی به آئین‌نامه استخدامی نیروهای شهرداری بود که اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از حوزه‌های مهم و ارزشمند ، تامین درآمدهای پایدار شهرداری‌ها بود. خوشبختانه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور حمایت‌های خوبی را از شهرداری‌های شهرهای کوچک، میانی و روستاها داشته است.

به گفته معاون وزیر کشور، موضوع حائز اهمیت دیگر که هنوز نیز جای کار دارد ، حمل و نقل عمومی است و با وجود شرایط سخت اقتصادی که امکان نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را سخت کرده است اما اگر مشکل حمل و نقل عمومی حل شود یقینا در آینده بسیاری از مشکلات کلانشهرها یعنی ترافیک و آلودگی رفع خواهد شد.

جمالی نژاد اضافه کرد:‌ در عرصه تاکسی‌های اینترنتی نیز مشکلاتی داشتیم که این مشکلات نیز به زودی حل خواهد شد و دستورالعملی نیز برای آن تهیه شده است.

معاون عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه رانندگان تاکسی از مظلومترین اقشار جامعه هستند، گفت: این افراد همواره با مدیران و مسئولان در کشور همراه بودند و با وجود حمایت‌های اندک و شرایط سخت ، همواره هم افزایی در میان آنها و مدیران بوده است و با وجود اینکه سال‌های گذشته حمایت‌هایی انجام شد اما امسال هم اگر بتوانیم هر کمکی انجام دهیم جای دوری نخواهد رفت و هر گونه کمک به این اقشار مظلوم را دریغ نخواهیم کرد.

قیصر: از فعالیت 3 مرکز معاینه فنی دیگر درکشور به دلیل تخلف جلوگیری به عمل آمد

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به حمل و نقل و ترافیک

مدیریت امور معاینه فنی خودروهای کشور اعلام کرد، به علت تخلف از فعالیت 3 مرکز معاینه فنی در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا به نقل به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور از غیرفعالسازی 3 مرکز معاینه فنی در شهرهای مراغه و ایلخچی استان آذربایجان شرقی و سیمینه استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: براساس پایش عملکرد مراکز معاینه فنی توسط مرکز اطلاعات و داده‌کاوی سامانه سیمفا، تخلف مراکز مذکور محرز و کد فعالیت مراکز یاد شده مسدود و تا تعیین تکلیف از سوی مراجع ذی‌صلاح نمی‌توانند فعالیت نمایند.

قیصر ضمن تذکر به مدیران کلیه مراکز معاینه فنی سراسر کشور تاکید کرد: مراکز معاینه فنی دقت نمایند چنان‌چه حقوق شهروندی را لحاظ نکنند، مطابق قانون برخورد جدی‌تری با آنها صورت خواهد پذیرفت.

برگزاري جلسه کمیته خدمات حمل ونقل وسوخت ستاداربعین حسینی

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به حمل و نقل و ترافیک

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا،مدير كل و رییس کمیته حمل ونقل ستاداربعین حسینی استان دراین جلسه با اشاره به انجام اقدامات وبرنامه ریزی لازم برای جابه جای ایمن وراحت زائران گفت: نواقص مسیرهای تردد زائران توسط این اداره کل درحال رفع است واقدامات لازم درموردساماندهی مجتمعهای خدماتی رفاهی بین راهی استان برای ارائه خدمات بهتربه زائران انجام گرفته است.
اورجعلی علیزاده افزود:ناوگان حمل ونقل عمومی مسافراستان نیزآمادگی کامل برای ارائه خدمات مطلوب به زائران اربعین حسینی رادارد.وی همچنین برنقش مهم نظارت مستمر براقدامات درحال انجام ستادتاکید نمود.
معاون حمل ونقل این اداره کل نیزدراین جلسه گزارشی درمورداقدامات انجام شده در این معاونت درراستای اهداف ستاداربعین ارائه نمودوبرعزم ستادحمل ونقل اربعین حسینی استان برای ارتقای خدمات رسانی به زائران حسینی نسبت به سالهای گذشته تاکیدكرد.
درادامه این جلسه نمایندگان شرکت فرودگاههای استان,شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی وانجمن صنفی شرکتها وموسات حمل ونقل مسافری استان برنامه های خودرادرجهت تسهیل حمل ونقل زائران تشریح كردند.
لازم به ذکراست درایام اربعین سال1397 ناوگان حمل ونقل مسافراستان با تعداد 522 سرویس 16716 نفر زائرحسینی راازمرزمهران جابه جا نمود.

یاداشت

محیط زیست

گروه خدماتی پارسا
کارنامه فردا
عملکرد پایگاه خبری کارنامه فردارا چگونه ارزیابی می‌نمایید؟ ؟
  • رای:
  • رای:
  • رای:
  • رای:
  • رای:
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: