برگزاری مسابقات شطرنج به مناسبت (سالروز ورود آزادگان به کشور) در شرکت برق منطقه ای سمنان

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به ایثار و شهادت

این مسابقات در یک دوره و به مناسبت "سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی" در شرکت برق منطقه ای سمنان برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا به نقل از شرکت برق منطقه ای استان سمنان؛ احمد اخلاقی کارشناس ورزش و سلامت شرکت برق منطقه ای سمنان با اشاره به برگزاری این مسابقات گفت : این مسابقات با حضور تعدادی از کارکنان شرکت برق منطقه ای سمنان در خانه شطرنج سمنان برگزار شد ، که در پایان ، آقایان سید مجید مصطفی زاده،مرتضی آذرپور و عماد تبیانیان حائز رتبه های اول تا سوم گردیدند که با اهدای لوح یادبودی از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

خبرنگار-محمد پورتقی

مسائل و مشکلات آموزشی دانش آموزان طرح شاهد مهدی‌شهر بررسی شد

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به ایثار و شهادت

مسائل و مشکلات آموزشی و تحصیلی فرزندان شاهد و ایثارگر شهرستان مهدی‌شهر طی نشستی میان روسای بنیاد و آموزش‌وپرورش این شهرستان بررسی شد.
به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا ،احمد نورانی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ایثارگران مهدیشهر  در این نشست رئیس بنیاد ضمن تبریک انتصاب صالح نژاد به عنوان رئیس جدید آموزش و پرورش و آرزوی توفیق برای ایشان ، به طرح مسائل و مشکلات حوزه دانش‌آموزی، ضرورت توجه بیشتر به امور تحصیلی، خدمات‌دهی شایسته‌تر و لزوم ارتقاء جایگاه ارزشی ایثارگران پرداخت و در ادامه رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان نیز برای حل‌وفصل مشکلات مطروحه و هرگونه همکاری و مساعدت با مسئولان فرهنگی بنیاد اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است در شهرستان مهدیشهر 200دانشجو و20دانش آموزشامل طرح شاهد در این شهرستان می باشند.

در نشست هماهنگی برپایی جشن ایثاگران تاکید شد؛ احترام به ایثاگران یک تکلیف انسانی است

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به ایثار و شهادت

نشست هماهنگی برپایی جشن ایثارگران سال ٩٨ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور محمدمهدی احمدی، همایون امیرزاده، حسین سیفی و جمعی از نمایندگان معاونت‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این نشست محمد مهدی احمدیرئیس حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی با بیان اینکه این سنت حسنه در روز ۲۶مردادماه همزمان با ورود آزادگان به کشور برگزار می‌شود، اظهار داشت: باید سعی کنیم این جشن هرسال با کیفیت بالاتری برگزار شود.

وی ادامه داد: تکالیف انسان‌های به دو دسته تقسیم می‌شود، به عنوان مثال یکی از وظایف ما در این وزارتخانه تکالیف اداری است و براساس اقتضائات باید آنها را انجام دهیم، اما در نقطه مقابل یکسری تکالیف انسانی است که خارج از هرنوع دین و مذهب باید آن را انجام داد، مثلا قدرشناسی از انسان‌هایی که در جامعه مفید بوده‌اند یکی از تکالیف انسانی است که ایثارگران شامل آن می‌شوند.

رئیس حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکید کرد: این قشر بزرگترین سرمایه انسانی یعنی جان خود را برای حفظ وطن به میدان نبرد بردند که برخی از آنها به شهادت و برخی جانباز، آزاده و ایثاگر شدند. وقتی مجموعه‌ای از انسان‌ها این چنین به صحنه می‌آیند نشان می‌دهد که آنها به وظیفه خود عمل کرده‌اند و ما نیز باید تکلیف خود را نسبت به آنها انجام دهیم.

احمدی یادآور شد: هر حوزه‌ای باید از ظرفیت خود استفاده کند تا بهترین فضا را برای این قشر فراهم کنیم.

در ادامه این نشست محمدرضا سوقندی مشاور وزیر در امور ایثارگران با اشاره به اینکه از سال ۹۲ هرساله جشنی با حضور ایثارگران ستاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شده است، گفت: این جشن پیش از این در روز میلاد حضرت عباس(ع( برگزار شده اما چند سالی است که در تاریخ ٢٦مردادماه همزمان با ورود آزادگان به کشور برگزار می‌شود.

مشاور وزیر در امور ایثارگران افزود: جشن ایثار امسال با دهه امامت و ولایت همزمان شده است و باید از این فرصت بهره لازم را ببریم. امسال خواستاریم سازمان‌های تابعه و اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استانی نیز به صورت جداگانه این جشن را مانند حوزه ستادی برگزار کنند.

وی افزود: سامانه جامع ایثارگران در این ایام به روز رسانی خواهد شد، همچنین برای وام به ایثاگران با صندوق قرض الحسنه رسالت تفاهم‌نامه‌هایی صورت گرفته است و تلاش براین است که امتیاز وزارت‌خانه را در این صندوق بالا ببریم تا بتوانیم وام و ‌تسهیلات را برای ایثاگران فراهم کنیم.

مشاور وزیر در امور ایثارگران بیان کرد: میز خدمت ایثاگران نیز در روز جشن ایجاد می‌شود و ایثاگران می‌توانند مشکلات خود را به صورت مستقیم بازگو کنند.

وی اضافه کرد: در روز جشن ایثاگران پوستر «یادواره شهدا» و کتاب «آمار ایثاگران» نیز رونمایی خواهد شد.

در بخش دیگر این نشست همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این روز با ارائه هدیه‌ا‌ی کوچک از خدمات ایثارگران تقدیر می‌شود، به نظر می‌رسد این مبلغ نمی‌تواند بخش بزرگی از مشکلات این قشر را حل کند، از این رو ایجاد یک پویش ایثاگران می‌تواند روحیه ایثار را بیشتر ترویج دهد.

وی تصریح کرد: می‌توان هدیه‌ ایثارگران را با عنوان این پویش با هدف کمک به سیل زدگان، بازماندگان از تحصیل و... اهدا کرد.

گفتنی است نمایندگان ایثارگران در معاونت‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز نظرات خود را ارائه کردند.

فرهنگ ایثار و جهاد، فرهنگی وحیانی و قرآنی است

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به ایثار و شهادت

محمدرضا سوقندی مشاور وزیر در امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهارمین نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی که در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برگزار شد اظهار داشت: وظیفه امور ایثارگران نظارت، هماهنگی و پیگیری اجرای قوانین و مقررات در خصوص ایثارگران است و چنانچه این قوانین درست اجرا شود بسیاری از مشکلات به وجود نخواهد آمد.
به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا ، سوقندی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت :سازمان اوقاف و امور خیریه با ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند گام‌های موثر و بلندی در این زمینه بردارد.
وی گفت : اگر ما به قرآن کریم که از ماموریت‌های مهم سازمان اوقاف است مراجعه کنیم می بینیم که فرهنگ ایثار و شهادت و جهاد فرهنگ وحیانی و قرآنی است .اگر به سیره اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و وجود امامزادگان بنگریم فرهنگ عاشورا اوج ایثاراست .
سوقندی افزود:گلزارشهدای بقاع متبرکه و ایثارگران دربخش های مختلف و فعالان حوزه وقف ظرفیت‌های زیادی را در حوزه ترویج فرهنگ ایثار به وجود آورده است .
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ساماندهی و بهره گیری از ظرفیت تشکل های فرهنگی، هنری ، ادبی و رسانه ای در حوزه ایثار و شهادت را با رویکرد ریاست محترم سازمان اوقاف و امورخیریه ازمهم ترین وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست.
یادآور می‌شود شورای هماهنگی امور ایثارگران با حضور و سخنرانی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و مسئولین امور ایثارگران در سازمان ها، معاونت‌ها و واحدهای تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد تا زمینه های کار و تلاش بیشتر و موفقیت در رسیدن به اهداف را پیگیری نماید.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید به معنای واقعی در جامعه نهادینه شود

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به ایثار و شهادت

نشست ستاد گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم در شهرستان رودسر به ریاست فرماندار و با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رودسر و دیگر اعضاء در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد .
به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا،حسین اسمعیل پور فرماندار شهرستان رودسر در این نشست گفت:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید به معنای واقعی در میان جامعه نهادینه شود .
وی خاطر نشان کرد:اقتدار،امنیت و آرامش جامعه ما،مدیون ایثارگری،فداکاری و از خودگذشتگی شهداء،جانبازان،آزادگان و ایثارگران است .
فرماندار شهرستان رودسر تصریح کرد:شهرستان رودسر با تقدیم 700 شهید به نظام مقدس جمهوری اسلامی از شهرستانهای شاخص استان گیلان در زمینه ایثار و شهادت به شمار می رود .
وی افزود:وظیفه ماست که یاد و خاطره شهدای گرانقدر را گرامی بداریم و در خدمت خانواده معظم شهداء باشیم .

یاداشت

محیط زیست

گروه خدماتی پارسا
کارنامه فردا
عملکرد پایگاه خبری کارنامه فردارا چگونه ارزیابی می‌نمایید؟ ؟
  • رای:
  • رای:
  • رای:
  • رای:
  • رای:
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: