دبیر فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور در شاهرود:به رشته های دانش آموزی 10 درصد اضافه می شود.

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به زنان و جوانان

دبیر فدراسیون ورزش دانش‌آموزی با اشاره به اینکه، مسابقات ورزشی دانش آموزی در ۹ رشته برگزار می‌شود، گفت:در سال آینده ،تعداد رشته تیم‌های مقاطع تحصیلی 10 درصد افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ سعید فرنیا در حاشیه برگزاری سی اُمین دوره مسابقات ملی قهرمانی دختران دانش آموز در شاهرود ضمن بیان اینکه امسال مسابقات ورزشی دانش‌آموزی دختر و پسر دوره متوسطه اول و دوم در ۹رشته برگزار می‌شود، گفت: به طور کلی فدراسیون ورزش دانش‌آموزی در ۳۰ رشته ورزشیِ مجاز آموزشگاهی فعالیت دارد.

وی بیان کرد: در تلاشیم برای سال تحصیلی آینده ۱۰ درصد، به تعداد رشته تیم ورزشی در سه دوره تحصیلی اضافه کرده و مسابقات ورزشی را در ۱۴رشته برای دانش آموزان برگزار کنیم.

دبیر فدراسیون ورزش دانش‌آموزی جمهوری اسلامی از اعزام 10 تیم دانش‌آموزی به مسابقات جهانی فدراسیون دانش‌آموزی در سال 2019 خبر داد و گفت: فوتسال، دومیدانی، تنیس روی میز و شنا از جمله رشته هایی است که دانش آموزان ورزشکار به صورت گروهی به مسابقات جهانی راهی می شوند.

خبرنگار-محمد پورتقی

برگزاری سومین جلسه شورای مهارت استان سمنان با حضور استاندار سمنان

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به زنان و جوانان

سومین جلسه شورای مهارت استان سمنان با حضور استاندار سمنان در 26 دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان، سومین جلسه شورای مهارت استان سمنان با ریاست علیرضا آشناگر در روز شنبه 26 دیماه سالجاری برگزار خواهد شد.

این جلسه با دبیری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان و با حضور مدیران بیش از 40 دستگاه اجرایی دخیل در حوزه مهارت آموزی تشکیل می گردد
بر اساس مصوبات دو جلسه قبل مقرر گردیده است در این جلسه "سند راهبردی توسعه آموزش‌های مهارتی استان سمنان" رونمایی و مورد بررسی نهایی قرار گیرد.

گفتنی است؛ شورای مهارت آموزی استان سمنان به عنوان سیاستگذار و هدایتگر آموزش های مهارتی در استان، با تربیت نیروی کارآفرین، ماهر و نیمه ماهر مورد نیاز بازار کار و همچنین ارتقاء و ترویج فرهنگ کار و مهارت آموزی و آموزش مادام العمر ایفای نقش می نماید.

خبرنگار-محمد پورتقی

توجه ویژه به مشکلات جوانان در زمینه ازدواج

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به زنان و جوانان

مدیرکل برنامه‌ريزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان از شناسایی خیرین حوزه ازدواج در استان‌های مختلف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا ،اعظم کریمی در نشستی که با موضوع ازدواج در سالن وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: یکی از کارهای وزارت ورزش و جوانان، شناسایی فعال‌ترین خیرین حوزه ازدواج در استان‌ها بود که در حال حاضر خیرینی از استان‌های آذربایجان شرقی، البرز، بوشهر، یزد، زنجان، قم، همدان، خراسان جنوبی و هرمزگان شناسایی شده‌اند.
مدیرکل برنامه‌ريزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: ارائه تسهیلات به زوج‌های جوان، تهیه جهیزیه، ارائه خدمات برای زوج‌های جوان از عقد تا عروسی، اعزام زوج‌ها به سفرهای زیارتی و سیاحتی، کمک به برگزاری مراسم ازدواج و برگزاری کمک‌های مهارتی از جمله فعالیت‌های خیرین ازدواج است.
در ادامه این نشست ژاله فرامرزی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: فعالیت داوطلبانه و خداپسندانه و خیرخواهانه از جمله اقداماتی است که در دین اسلام به آن توجه شده و این رویکرد در ایران اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارد.
وی افزود: ازدواج یکی از موضوعاتی است که ترویج آن موجب سالم‌سازی جامعه خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان افزود: یکی از اهمیت‌های این مجمع، حضور جدی مردم در این عرصه است چرا که مردم برای حل مشکلات خود دور هم جمع شده تا آن را حل کنند.
در ادامه این نشست عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی نیز اظهار کرد: حضور خیرین و نیکوکاران در بخش‌های مختلف مغتنم است و یکی از سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان، پیگیری مجمع خیرین در حوزه وزارت ورزش و جوانان است، که در این حوزه توانستیم مجمع خیرین ورزشیار را تشکیل دهیم.
احمدی افزود: در تلاشیم تا با ایجاد امکانات ورزشی برای جوانان در جهت سلامت جامعه سهم داشته باشیم.
وی عنوان کرد:‌ تقویت بنیه مالی و کمک خیرین عزیز و کمک به اشتغال جوانان باعث شده که جوانان راحت‌تر بتوانند برای ازدواج اقدام کنند.

برگزاری فاز پیشرفته طرح تکمیلی مسیر کسب وکار من منطقه مرکز ایران

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به زنان و جوانان

در پی اجرای فاز اول طرح ملی مسیر کسب و کار من در 31 استان کشور توسط بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و با حمایت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری،جوانان صاحب ایده و مستعد شناسایی و برای ورود به فاز تکمیلی دعوت شدند.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا،در فاز تکمیلی این جوانان آموزش های جدی مدیریتی میگذارنند و با نحوه ایجاد کسب و کار آشنا میشوند و به جوانانی که ایده هایشان قابل پیاده سازی در بوم خود است و توانایی مدیریتی دارند کمک میشود کسب وکار خود را ایجاد کنند.

فاز تکمیلی برای اجرا در 6 منطقه جنوب، شمال، غرب،مرکز، شرق و تهران برنامه ریزی شده است.

در تاریخ 14 الی 17 اسفند ماه این دوره در منطقه جنوب برای جوانان منتخب و علاقمند استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و برویر احمد، هرمزگان ، بوشهر و فارس به میزبانی استان خوزستان برگزار شد.

در سال جدید از تاریخ 9 الی 13 اردیبهشت این دوره در منطقه شرق برای جوانان منتخب استان های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمان، سیستان و بلوچستان و یزد به میزبانی استان یزد برگزار شد. وهفته گذشته این طرح برای جوانان منتخب مرکز ایران که شامل استان های تهران، البرز، قم، اصفهان، مرکزی و همدان می شد، در شهرستان شهریار و با همراهی اداره آموزش و پرورش استان تهران برگزار شد.

جوانان آموزش هایی همچون تامین منابع مالی، طرح کسب و کار، خلق ایده، سبک زندگی کارآفرینانه، مهارت های زندگی، بازارایابی را گذارند و در یک تور آموزشی بازدید از یک کسب و کار موفق شرکت کردند.

لازم به ذکر است تا کنون برای 17 استان فاز تکمیلی طرح برگزار و بیش از صد جوان مستعد آموزش ها و مشاوره هایی برای ایجاد و یا توسعه کسب و کار خود دیده اند.

برنامه ریزی توانمند سازی مهارتی زنان شاغل فرهنگی شهر تهران با اولویت زنان سرپرست خانوار کلید خورد

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به زنان و جوانان

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا ،شکراله گفت : با عنایت به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری و برنامه ششم توسعه توانمند سازی مهارتی زنان فرهنگی شهر تهران با همکاری اداره کل فنی حرفه ای استان تهران آغاز شد.

مشاورمدیرکل افزود: فرآیند فوق با رویکرد برگزاری دوره ها ی آموزشی فنی و حرفه ای از اواخر آذرماه 1397 طی مکاتباتی با اداره کل فنی وحرفه ای استان تهران آغاز و تا پایان اسفند ماه تعداد 300 نفر متقاضی در رشته های تعمیر اولیه خودرو، قالی بافی، گلیم بافی، تراش سنگ های قیمتی و تعمیر ماشین لباسشویی ثبت نام کردند.

شکرالله در ادامه اظهارداشت:در حال حاضر سه رشته تعمیر اولیه خودرو ( خودیاری اتومبیل)، قالی بافی و رودوزی سنتی در حال برگزاری است . بدین ترتیب که دوگروه در رشته های رودوزی سنتی و قالی بافی از اول تیرماه در مرکز فنی حرفه ای پروین اعتصامی و دوگروه در رشته خودیاری اتومبیل در مرکز فنی حرفه ای شهید سهی از 16 تیرماه تحت آموزش رایگان می باشند. اداره کل فنی و حرفه ای استان تهران نسبت به برگزاری دوره های دیگری مانند خیاطی، تعمیر لوازم برقی، آشنایی نرم افزاری تلفن همراه، پرورش قارچ نیز اعلام آمادگی کرده است.

یاداشت

محیط زیست

گروه خدماتی پارسا
کارنامه فردا
عملکرد پایگاه خبری کارنامه فردارا چگونه ارزیابی می‌نمایید؟ ؟
  • رای:
  • رای:
  • رای:
  • رای:
  • رای:
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: