انتصاب شهروی به عنوان مدیر دفتر امور حقوقی ، تحصیل و تملک اراضی شرکت آب فاضلاب شهری استان سمنان

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به شهری و رفاهی

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا به نقل از روابط عمومی آبفای استان سمنان؛حسن شهروی طی حکمی از طرف دکتر محمد طاهری مدیرعامل شرکت آبفای شهری استان سمنان،سمت مدیر دفتر امور حقوقی ، تحصیل و تملک اراضی شرکت منصوب گردید.

خبرنگار-محمد پورتقی

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان سمنان:رسیدگی به در خواست ها در حوزه برق اولویت های این شرکت است.

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به شهری و رفاهی

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان، طی دیداری که با مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد ، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان، داشت به موضوع مصرف برق و درخواست های ارباب رجوع به گفتگو پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان سمنان؛مهندس سید علی اکبر صباغ ، با اشاره به شرایط خاص فصل تابستان و لزوم مدیریت مصرف برق در این فصل ، گفت : همه تلاش کارکنان مجموعه صنعت برق ، معطوف به عبور از پیک تابستان امسال بدون کمترین خاموشی می باشد که به لطف الهی و همکاری و مشارکت صنایع استان و مشترکین برق ،تا کنون ، خاموشی ناشی از کمبود برق در این استان اعمال نشده است .

باغ در ادامه با توجه به پاسخگویی به موقع و سریع درخواست های ارباب رجوع و همکاران را از اولویت های این شرکت برشمرد و اظهار داشت : روند رسیدگی به درخواست ها در حوزه برق ، درکمترین بازه زمانی انجام و پاسخگویی صورت می گیرد .

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان ،رعایت حریم دکل ها و خطوط برق را مهم و ضروری دانست و افزود : همه سازمان ها و ادارات باید حریم دکل ها و خطوط برق فشار قوی را بویژه در محدوده شهری رعایت نمایند .

قاسم شریفی ، مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد ، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان نیز در این دیدار با اظهار تشکر از همکاری و تعامل شرکت برق منطقه ای سمنان گفت : تعامل و همفکری با دستگاه های اجرایی استان در اولویت برنامه های دفتر بازرسی استانداری می باشد.

خبرنگار-محمد پورتقی

رتبه دوم سمنان در رضایتمندی مردم از مدیران در کشور

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به شهری و رفاهی

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا، علیرضا آشناگر در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان سمنان گفت : این رتبه نشان می دهد دستگاه های اجرایی و مدیران برای رفع مشکلات مردم تلاش می کنند.
وی افزود: بررسی شاخص نشان می هد همچنین نشان می دهد استان سمنان وضعیت اقتصادی خوبی دارد و در مسیر توسعه قرار گرفته است.
حشمت الله عسگری معاون اقتصادی استانداری سمنان هم گفت: صادرات استان سمنان در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 36 درصد افزایش داشته است .
وی گفت: در این مدت 115 میلیون دلار از استان سمنان صادر شده و پیش بینی می شود تا پایان امسال ، صادرات استان به 500 میلیون دلار برسد.
آرمین پورتقی

آموزش مربیان برای آمادگی ورود کودکان افغانستانی به مدرسه

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به شهری و رفاهی

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا ، پروژه آموزش مربیان شهرهایی در استان سمنان که دارای کودکان و دانش آموزان اتباع کشور افغانستان هستند همزمان با استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان وکرمان کلید خورد.

این دوره آموزشی براساس تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص بهره مندی فرزندان اتباع خارجی مقیم کشورمان از فرصت های برابر آموزشی، توسط معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با حمایت وزارت کشور، برنامه ریزی شده و تا شهریورماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

در سمنان نیز با حضور محمدپور، یکی از مدیران دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش، فاز اول آموزش 100 ساعته مربیان برای آمادگی ورود کودکان افغانستانی به کلاس اول که در شهرستان های آرادان، سرخه، سمنان، گرمسار و مهدیشهر اقامت و به تحصیل اشتغال خواهند داشت، برگزار شد.

گفتنی است اقامت اتباع خارجی در شهرستان های دامغان و شاهرود ممنوع می باشد.

آرمین پورتقی

تولید 15 درصد نیاز کاشی کشور در سمنان

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به شهری و رفاهی

تولید کاشی های بدون نیاز به بند کشی و کاشی های سایز بزرگ در سمنان، 15 درصد نیاز داخل کشور را به این محصولات رفع کرد.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا، مدیر کارخانه کاشی سمنان گفت : این مجموعه صنعتی با تولید سالانه تا 5 میلیون مترمربع کاشی کَف ، دیوار ، تزئینی و چاپی، 60 درصد از محصولات خود را برای تامین نیاز داخلی و 40 درصد را برای صادرات به کشورهای همسایه و آسیای میانه عرضه می کند.
احسان الله ابونوری افزود: با افزایش تحریم ها و مشکلات واردات مواد اولیه، ضمن اعتماد به تولیدکنندگان داخلی هم اکنون علاوه بر سنگ معدن، انواع رنگ ها، لعاب ها و پانچ های مورد نیاز خط تولید را تا 70 درصد از شرکت های ایرانی خریداری می کنیم که کیفیت آن در مقایسه با نمونه خارجی مطلوب تر است.
به گفته وی ، با توجه به نوآوری و تنوع در تولیدات کاشی های ابعاد 30 در 90، 50 در 100، و 33 در 100، تعداد کارگران این کارخانه از 230 نفر در سال گذشته به 290 نفر به صورت مستقیم رسیده است و بیش از 5 هزار نفر نیز بطور غیر مستقیم مشغول فعالیت در صنایع وابسته کاشی سمنان هستند.
به گفته ابونوری میزان صادرات محصولات این کارخانه پارسال 500 هزار متر مربع بوده است و در صورت حمایت مسئولان در جلوگیری از واردات محصولات مشابه بی کیفیت خارجی، این واحد تولیدی توانایی تامین نیاز داخلی و افزایش بازار صادراتی تا دو برابر رقم فعلی را دارد.
کارخانه کاشی سمنان بعنوان بزرگترین مجموعه این صنعت در استان سمنان از سال 1374 فعالیت خود را آغاز کرد .
استان سمنان با تامین حدود 20 درصد از نیاز کاشی کف و دیوار داخلی، رتبه پنجم کشور را در بخش تولید و رتبه هفتم در صادرات این محصول را به خود اختصاص داده است

ارمین پورتقی

یاداشت

محیط زیست

گروه خدماتی پارسا
کارنامه فردا
عملکرد پایگاه خبری کارنامه فردارا چگونه ارزیابی می‌نمایید؟ ؟
  • رای:
  • رای:
  • رای:
  • رای:
  • رای:
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: