آزمون کتابخوانی غدیر ویژه کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز برگزار می شود

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به قرآن وعترت


مسوول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برگزاری آزمون کتابخوانی غدیر ویژه کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ساعت ٩ امروز (یکشنبه) خبر داد.
مجتبی نورمحمدی گفت: این آزمون به صورت برخط (آنلاین) از ساعت ٩ آغاز و تا ساعت ١٨ امروز ادامه دارد.
وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این آزمون باید در مدت ١٠ دقیقه به ١٥ سوال پاسخ دهد.
مسابقه کتابخوانی غدیر اختصاص توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و اختصاص به کارکنان ستادی و استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانواده آنان دارد.
مسوول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه شرط قبولی برای اعطای گواهینامه به کارکنان در این آزمون، دادن پاسخ صحیح به ١٢ سوال است گفت: مدت زمان پاسخگویی به سوالات از شاخص های انتخاب نفرات برتر خواهد بود.
این مسابقه از کتاب "غدیر در پرتو قرآن و سنت" نوشته دکتر معارف برگزار می شود و اعطای کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به مبلغ ١٠ میلیون ریال به قید قرعه برای ١٤ نفر از افرادی که در آزمون بیشترین امتیاز را کسب کند جائزه این مسابقه است.
اعطای گواهینامه ضمن خدمت از سوی مرکز نوسازی و تحول اداری به میزان ١٢ ساعت به کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در صورت قبولی در آزمون از دیگر مزایای شرکت در این مسابقه است.

کارگاه آموزشی طرح صراط برگزار می شود

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به قرآن وعترت


به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا،سازمان قرآن و عترت بسیج تهران با همکاری معاونت تعلیم و تربیت و آموزش سپاه محمدرسول الله(ص) کارگاه آموزشی طرح صراط ناحیه ای ویژه تربیت و توانمندسازی مدرسین قرآن ، نهج البلاغه و صفیحه سجادیه برگزار می کند.
سازمان قرآن و عترت بسیج تهران با همکاری معاونت تعلیم و تربیت و آموزش سپاه محمدرسول الله(ص) کارگاه آموزشی طرح صراط ناحیه ای ویژه تربیت و توانمندسازی مدرسین قرآن ، نهج البلاغه و صفیحه سجادیه برگزار می شود.

برگزاری اردوی قرآنی طرح میقات با مشارکت ۵۰ قران آموز دراستان سمنان

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به قرآن وعترت

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا ،حجت الاسلام شقلی گفت: اردوی قرآنی طرح میقات با مشارکت ۵۰ قران آموز دراستان سمنان در حال برگزاری است.
در حاشیه بازدید مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان سمنان از طرح اردوئی تربیتی میقات موسسه فرهنگی، قرآنی نورالتقلین در منطقه دربند شهرستان مهدیشهرگفت: رویکرد‌های این طرح، تربیتی و آموزش سبک زندگی اسلامی است

مدیر طرح میقات موسسه نورالثتقلین استان سمنان، با بیان اینکه در این موسسه سه طرح در حال اجراست اضافه کرد: طرح میقات ٤٠ روزه از جمله این برنامه ها است.

وی تصریح کرد: در طرح اردویی که به صورت شبانه روزی با شرکت ٤٠ نفر در اردوگاه حضرت مهدی (عج) دربند برپا شده، ٤٠ نفر از قرآن آموزان استان سمنان پس از طی مراحل پذیرش جذب و تحت پوشش برنامه های آموزشی قرار گرفته اند

شقلی اذعان داشت: دانش آموزان پذیرفته شده پس از پنج روز برنامه آزمایشی و ٣٥ روز برنامه اردویی شبانه روزی، تحت پوشش استادان حافظ قرآن کریم اعزامی از شهر مقدس قم آموزشی های مربوط به حفظ قرآن کریم را فرا می گیرند.

مسئول اجرایی طرح میقات در استان سمنان افزود : شرکت کنندگان در این اردو در مدت دوره یک تا سه جزء قرآن را حفظ کرده و در فعالیت های مختلف تربیتی از جمله جنگ شادی، کلاس های معرفتی احکام و اعتقادی، مراسم انس با شهدا و اعزام به اردوی زیارتی مشهد مقدس شرکت می کنند.

وی هزینه برگزاری این اردو را ٢٥ میلیون ریال ذکر کرد و گفت: شهریه دریافتی از هر دانش آموز در این اردو سه میلیون و ٥٠٠ هزار ریال است.

شقلی، با بیان اینکه در سایر طرح های این موسسه قریب ١٠٠ نفر شرکت دارند گفت: بقیه طرح ها در مکان موسسه واقع در میدان ابوذر سمنان اجرا می شود و دانش آموزان و علاقه مندان رده سنی ٩ تا ١٨ سال در این طرحها شرکت می کنند.

بازدید مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان از آزمون کتبی قرآن و عترت در سمنان

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به قرآن وعترت

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا؛ روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، این ازمون در قالب هفدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در دو نوبت صبح پنجشنبه همزمان با سراسر کشور در هشت حوزه امتحانی استان سمنان درحال برگزاریاست.

حجت الاسلام عبدالله واحدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان به همراه معاون قرانی این اداره کل با حضور در دانشکده علمی کاربری جهاد دانشگاهی سمنان از برگزاری این آزمون بازدید و با برگزار کنندگان از جمله مجتبی نورمحمدی مسوول قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت و گو کرد.

در آزمون قران و عترت امسال بیش از پنج هزار و ٧٠٠ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد چهار هزار و ٥١٩ نفر آنها در آزمون کتبی نامنویسی کرده اند.

هفدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در سه بخش الکترونیکی، کتبی و شفاهی برگزار می شود و مرحله شفاهی آن نیز از دهم اسفند به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.

آزمون سراسری قرآن و عترت با همکاری و مشارکت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه و آموزش و پرورش برگزار می شود.

خبرنگار-محمد پورتقی

قرآنی

نوشته شده توسط مدیر مسئول در . ارسال به قرآن وعترت

شرکت بیش از۱۳۰نفر قرآن پژو درآزمون سراسری قران کریم‌ در شهرستان میامی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌میامی ازشرکت بیش از ۱۳۰نفرخواهران قرآن پژوه در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان‌باسراسرکشور دراین شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی؛حسین دوست محمدی با بیان اینکه این آزمون پنج شنبه ۹اسفند ماه همزمان باسراسر کشور دراین شهرستان برگزارگردید, گفت: دراین آزمون حدود ۱۳۰ نفر از خواهران گروه سنی بالای ۱۲سال شرکت کردند.
وی افزود: این آزمون که در دونوبت برگزار گردید قرآن پژوهان از موسسات فاطمه الزهرا (س) و داوطلبان آزاد در رشته های منتخب‌‌‌‌,حفظ جز اول,حفظ جزء۳,حفظ پنج جزء,حفظ۱۰جزء, حفظ۱۵جزء,حفظ۲۰ جزء,حفظ جزء۳۰, سطح دوم ناس تاطارق,سطح سوم ناس تانباء,ترجمه ومفاهیم قرآن کریم,تدبردرقرآن کریم,تفسیرقرآن کریم,معارف و حفظ موضوعی قرآن کریم,معارف و حفظ احادیث نهج البلاغه, مفاهیم نهج البلاغه,مفاهیم صحیفه سجادیه,شرکت کردند.
این آزمون به میزبانی موسسه فاطمه الزهرا(س) وهمکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقات و امور خیریه و آموزش و پرورش شهرستان میامی برگزارگردید.

یاداشت

محیط زیست

گروه خدماتی پارسا
کارنامه فردا
عملکرد پایگاه خبری کارنامه فردارا چگونه ارزیابی می‌نمایید؟ ؟
  • رای:
  • رای:
  • رای:
  • رای:
  • رای:
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای: