کد خبر : 2127
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آبان 1398 - 13:42

۳ طرح بزرگ شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی به بهره برداری خواهد رسید

۳ طرح بزرگ شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی به بهره برداری خواهد رسید

همزمان با حضور وزیر نیرو و مقامات عالی کشور انجام می شود ؛ ۳ طرح بزرگ شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی به بهره برداری خواهد رسید به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا، سه طرح بزرگ شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی همزمان با سفر وزیر نیرو و مقامات عالی کشور، به آذربایجان غربی به

همزمان با حضور وزیر نیرو و مقامات عالی کشور انجام می شود ؛ ۳ طرح بزرگ شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی به بهره برداری خواهد رسید

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا،

سه طرح بزرگ شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی همزمان با سفر وزیر نیرو و مقامات عالی کشور، به آذربایجان غربی به بهره برداری می رسد. سامانه فاضلاب گلمان، تصفیه خانه آب پلدشت و سامانه تامین آب مهاباد از جمله پروژه های شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی هستند که با اعتبار بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال همزمان با سفر وزیر نیرو و مقامات عالی کشور به آذربایجان غربی، مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

سامانه فاضلاب گلمان این سامانه به منظور تامین بهداشت محیط زندگی ساکنان شهرک گلمان با جمع آوری،انتقال و تصفیه فاضلاب و کمک به احیای دریاچه ارومیه با رهاسازی پساب تصفیه خانه شهرک به دریاچه ، با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال رسما مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

ظرفیت این تصفیه خانه ۶ هزار و ۸۴۰ متر مکعب در شبانه روز میباشد و تا سال ۱۴۲۰ حدود ۴۵ هزار نفر جمعیت شهرک را زیر پوشش قرار میدهد.

فرآیند تصفیه این تصفیه خانه به روش لجن فعال از نوع SBR بوده و دارای ۲۰ کیلومتر شبکه جمع آوری و خط انتقال و۱.۴ کیلومتر خط انتقال پساب به دریاچه است. تا کنون ۳ هزار و ۵۰۰ آحاد انشعاب فاضلاب در این راستا واگذار شده است.

سامانه آب مهاباد علاوه بر این، در این سفر شاهد افتتاح اولین تصفیه خانه آب شرب شهری به روش DAFدر شهر مهاباد خواهیم بود.

این سامانه شامل احداث تصفیه خانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی (B.O.T) و برج آبگیر و خط انتقال با ظرفیت ۷۵۰ لیتر بر ثانیه با جمعیت تحت پوشش۲۴۶ هزار نفر است.

افق این طرح سال ۱۴۱۸ میباشد که کل هزینه اجرایی این طرح ۶۲۸ میلیارد ریال است که ۴۲۸ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی برای تصفیه خانه و۲۰۰ میلیارد ریال توسط شرکت از محل منابع عمومی برای احداث برج آبگیر هزینه شده است تامین آب مطمئن برای شرب و بهداشت ، تکریم مردم منطقه ، گسترش عمران و آبادانی با رویکرد توسعه و پیشرفت متوازن از جمله اهداف اجرای این طرح است.

*تصفیه خانه آب پلدشت تصفیه خانه آب پلدشت نیز با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است و ظرفیت تصفیه ۳۰ لیتر بر ثانیه را دارد. فرآیند تصفیه این تصفیه خانه به صورت اسمز معکوس RO، بوده و جمعیت ۱۲ هزار نفری را زیر پوشش می برد. این تصفیه خانه در جهت ارتقاء کیفیت آب شهر احداث گردیده است .

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایثار و شهادت