آزمایش کرونای ۳۰۶ نفر در شاهرود مثبت اعلام شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از مثبت شدن آزمایش کرونای ۳۰۶ نفر در شهرستان‌های شاهرود و میامی خبر داد و گفت: بسیاری از افرادی که به دلیل کرونا بستری بودند مرخص شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا، رضا چمن ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی درباره آخرین آمار کرونا و وضعیت بستری‌شدگان در سطح شهرستان‌های شاهرود و میامی، توضیح داد: تاکنون هزار و ۲۰۵ نفر با علائم عفونت‌های حاد تنفسی و مشکوک به کرونا مراجعه سرپایی به بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود داشته و از این بین ۷۰۵ نفر بستری شدند.

وی با بیان اینکه پاسخ آزمایش ۳۰۶ نفر در شاهرود و میامی نسبت به بیماری کرونا مثبت بوده است، گفت: بیش از ۵۰ درصد از آزمایش‌های ارسالی درباره کرونا مثبت شده‌اند که نشانگر نمونه‌گیری مناسب براساس استانداردها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود میانگین سن مبتلایان به کرونا در شاهرود و میامی را ۵۹ سال دانست و تصریح کرد: ۵۵ درصد کرونایی‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مرد و ما بقی زن هستند.

چمن با بیان اینکه ۲۳۰ کرونایی یعنی ۷۵ درصد مبتلایان در شاهرود و میامی تا کنون ترخیص شده‌اند، گفت: از ابتدای اسفند ماه تا کنون ۴۳ نفر در شاهرود و میامی فوت کرده‌اند که میانگین سنی آن‌ها ۷۴ سال بوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *