راه‌اندازی پرونده الکترونیکی سلامت

وزیر بهداشت ودرمان گفت : راه‌اندازی پرونده الکترونیکی سلامت به‌عنوان ریل اصلی سلامت در خانواده‌ها به بعد عملیاتی تبدیل شد.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا ،وزیر بهداشت و درمان  در آئین آغاز ساخت فاز آموزشی و سالن بیمارستان معتمدی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب و حمایت رئیس جمهور، ایستاده‌ایم تا از تولید داخلی در بحث دارو حمایت کنیم، ابراز داشت: وزارت بهداشت، سیاست حمایت از تولید داخل را به هیچ قیمت از دست نخواهد داد و با غوغا سالاری نیز به دام مخالفان انجام این طرح نخواهد افتاد.

وی  در ادامه تصریح کرد: باید به جای داروی وارداتی با ۱۰ برابر قیمت، با کمک شرکت‌های دانش بنیان، دارویی را با همان کیفیت و باقیمت یک‌دهم به دست مردم برسانیم.

نمکی  ضمن بیان اینکه با صدای رسا می گویم که با هیچ غوغا سالاری به عقب بازنخواهیم گشت، گفت: تغییر رویکردها و سیاست‌ها در بخش دوم طرح سلامت از برنامه‌های راهبردی دیگر وزارت بهداشت است.

وزیر بهداشت و درمان  تنها راه جمع‌کردن مراکز ناصرخسرویی، نسخه‌نویسی الکترونیکی و جمع‌کردن دفترچه‌های کاغذی از دست مردم است، ابراز داشت: تا پایان آبان ماه امسال، تمام داروخانه‌ها زیرساخت نسخه‌نویسی الکترونیک را ایجاد خواهند کرد.

نمکی گفت : جمع‌کردن مراکز ناصرخسرویی، از طریق هوشمند سازی نظام سلامت و به کار گماردن انسان‌های سالم در پشت سامانه‌ها است.

وزیر بهداشت ودرمان خاطر نشان کرد:عمده‌ای از طرح پزشک خانواده تا پایان سال اجرایی شده و تا نیمه سال آینده به‌صورت کامل در کشور اجرایی خواهد شد، گفت: به این منظور از ابتدای مهرماه، طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در سطح کشور عملیاتی می‌شود.

وی گفت: متأسفانه ۳۰ درصد از هموطنان ما از فشارخون بالا رنج می‌برند و زمانی متوجه عارضه خود می‌شوند که روانه بیمارستان‌ها شدند، ابراز داشت: در طرح بسیج ملی فشارخون سه میلیون نفر از مبتلایان فشارخون بالا پایش شده و ۱۰ میلیون نفر نیز که در آستانه معضل فشارخون بالابودند شناسایی شدند که سمنان یکی از استان‌های موفق در این زمینه محسوب می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *