تَبَعات بیکاری، زنان و خانواده‌ها را هدف قرار می‌دهد

سمیه قاسمی طوسی در دیدار با رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران و بانوان شاغل در این سازمان، بر ضرورت همکاری دستگاه‌ها برای مقابله با بیکاری تأکید کرد و گفت: تَبَعات و عوارض منفی بیکاری، در گام نخست زنان و کانون گرم خانواده‌ها را مورد هدف قرار می دهد و سبب‌ ساز بروز انواع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی می‌شود. ‎

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا، مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران  در این نشست ضمن اشاره به سخنان استاندار مازندران در اختتامیه جشنواره شهید رجایی مبنی بر حرکت به سمت تحقق سهم 30 درصدی حضور بانوان در کرسی‌های مدیریتی، گفت: هم مصوبه دولت در این زمینه تصریح دارد و هم نماینده عالی دولت در استان از این اقدام، حمایت می‌کند و در این شرایط توقع ما از مدیران دستگاه‌ها این است که از ظرفیت بانوان در حوزه مدیریت بیشتر بهره ببرند تا مازندران در شمار نخستین استان‌ هایی باشد که به این جایگاه برسد.

قاسمی طوسی همچنین به استان مازندران به‌ عنوان یکی از استان‌هایی که در این بخش، ظرفیت بالایی دارد اشاره کرد و گفت: به هر اداره و سازمانی وارد شوید، حضور بانوان تحصیل‌ کرده و دانش‌ آموخته را مشاهده می‌کنید و ما نیز به همین دلیل اصرار داریم از این ظرفیت در حوزه‌ های مدیریتی نیز استفاده شود. 

رییس سازمان صمت مازندران نیز در این دیدار گفت: هر جا که مسئولیتی بر عهده بانوان گذاشته شده آنها به شایستگی آن حوزه‌ها را مدیریت کردند.

قوانلو با اشاره به ارتقای درصد مشارکت بانوان در پست‌های مدیریتی در سطح کشور طی شش سال اخیر، افزود: اگر چه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله وجود دارد اما همین مقدار را باید به فال نیک گرفت و سازمان صمت مازندران آمادگی کامل برای محول کردن پست‌های مدیریتی در سطح سازمان و شهرستان‌ها به بانوان توانمند در حوزه صنعت، معدن و تجارت را دارد.

وی تصریح کرد: وقتی نقش زنان را در دوران انقلاب اسلامی بررسی می‌کنیم، می‌بینیم دوشادوش مردان نقش‌ آفرینی کردند و کسی نمی‌تواند حضور پرشور و اثرگذار زنان را در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و مدیریتی در دوران انقلاب اسلامی را انکار کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *