کد خبر : 15697
تاریخ انتشار : دوشنبه 9 خرداد 1401 - 13:22

۲۷ کارگزاری فعال بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در شهرستان های مختلف استان سمنان فعالیت دارند

۲۷ کارگزاری فعال بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در شهرستان های مختلف استان سمنان فعالیت دارند
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گفت : در حال حاضر ۲۷ کارگزاری فعال در شهرستان های مختلف استان فعالیت دارند.

به گزارش کارنامه فردا ،محمد فرزاد در گفت‌وگو با خبرنگاران بااعلام این خبر اظهار کرد: در حال حاضر این صندوق در استان سمنان بیش از ۳۰۰۰هزار مستمری‌بگیر دارد.

وی با اشاره به خدمات ویژه این صندوق به افراد کمتربرخوردار ادامه داد: از حدود ۳۷ هزار خانواده تحت پوشش این صندوق در استان سمنان، چیزی حدود ۱۰ هزار و ۸۲۵ نفر از مشمولان ذیل “اقشار کم‌درآمد ” هستند که کل هزینه بیمه آنها از سوی دولت تامین می‌شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان با اشاره به لزوم گسترش چتر این بیمه بر سر جمعیت بیشتری از جمعیت روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر خاطرنشان کرد: جمعیت قابل توجهی از روستاییان، عشایر و کارگران فعال در حوزه کشاورزی، باغداری، و دامپروری در استان وجود دارد که می‌توانند تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند.
وی با اشاره به عزم دولت برای گسترش خدمات بیمه ای به تلاش های مجلس برای بیمه اقشار کم درآمد اشاره و تصریح کرد: در صورت تامین اعتبار این طرح از سوی مجلس، کلیه هزینه های بیمه ای افراد کمتربرخوردار توسط دولت تامین می‌شود و همین می تواند به گسترش بیشتر چتر حمایتی این بیمه کمک کند.

وی همچنین از زنان سرپرست خانوار به عنوان دیگر قشر مدنظر برای تحت پوشش قرارگرفتن این بیمه نام برد و گفت: شمار زیادی زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایر در شهرستان‌های مختلف این استان زندگی می‌کنند که می‌توانند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند. البته در حال حاضر نیز تعدادی قابل توجهی از آنان تحت پوشش بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان قرار دارند.

فرزاد از وجود بیش از ۲۳۰ عنوان شغل مرتبط با حوزه کشاورزی ،باغداری و دامداری و عشایر خبر داد و گفت: تمامی فعالان در این مشاغل دویست و سی‌گانه که عمدتا کارگران بخش های مختلف در حوزه زراعی، باغی و دامداری و…هستند، می توانند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

وی همچنین اضافه کرد: رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل بار و مسافر، دارندگان مشاغل خانگی، فرش‌بافان و قالیبافان، شاغلان بخش صنایع دستی، شاغلان مشاغل فصلی، کارگران حوزه های مرتبط با عشایر، روستاییان و کشاورزان، مربیان قرآن و…از جمله افرادی هستند که می توانند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص چرایی تعداد کم افراد تحت پوشش این بیمه در قیاس با جمعیت بالای روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان گفت: در حال حاضر افزون بر ۴۴ درصد از جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تحت پوشش این صندوق در استان سمنان هستند.

وی با اشاره به پیشرو بودن استان در بسیاری از شاخص‌های توسعه‌ای خاطرنشان کرد: استان سمنان در بسیاری از شاخص‌ها از جمله نرخ پایین بیکاری، سواد بالا،برخورداری از بسیاری از زیرساخت‌ها و…از جمله استان‌های پیشرو در کشور است و لذا انتظار می‌رود در حوزه بیمه ای نیز شاهد اقبال بیشتر در استان باشیم.

فرزاد با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه در سال های اخیر گفت: به نظر می رسد با توجه به این مشکلات اقتصادی و سطح درآمدی پایین، بیمه برای بخشی از جمعیت روستایی و عشایری در اولیت نباشد.

وی بر لزوم فرهنگ‌سازی وآگاهی بخشی بیشتر در استان تاکید و خاطرنشان کرد: فرزهنگسازی در حوزه بیمه می‌تواند منجر به این شود تا جامعه روستایی و عشایری نیز بیش از پیش دغدغه برنامه‌ریزی برای بلندمدت خود و خانواده خود را داشته باشد و همین می تواند به گسترش فرهنگ بیمه نیز در جامعه هدف ما کمک کند.
وی از تسهیل در شرایط ثبت نام بیمه شدگان این صندوق خبر داد و گفت: خوشبختانه کارگزاری‌های متعددی در اقصی نقاط استان در این بخش فعالیت دارند و هم استانی‌ها می‌توانند با مراجعه به آنها به عضویت این صندوق درآیند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان سمنان از تحت‌پوشش بودن حدود۳۷ هزار بیمه شده اصلی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر تحت‌پوشش این بیمه هستند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایثار و شهادت