کد خبر : 14704
تاریخ انتشار : شنبه 12 مارس 2022 - 22:36

مخالفت مجلس با تغییرنکردن ساعت رسمی کشور

مخالفت مجلس با تغییرنکردن ساعت رسمی کشور

عبدالعلی رحیمی مظفری عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان داشت: طبق نظرسنجی که دولت از زیرمجموعه‌های خود دریافت کرده است، آنها با عدم تغییر ساعت رسمی کشور مخالفت کرده‌اند .

عبدالعلی رحیمی مظفری عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان داشت: طبق نظرسنجی که دولت از زیرمجموعه‌های خود دریافت کرده است، آنها با عدم تغییر ساعت رسمی کشور مخالفت کرده‌اند .

به کارنامه فردا ،بدالعلی رحیمی مظفری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن مخالفت با طرح تثبیت ساعت، اظهار داشت: تغییر ساعت یک اقدام خوب و به جایی است برخی‌ها این موضوع را بیان می‌کنند که بعضی از کشور‌ها این موضوع را لغو کردند باید تصریح کرد که آن کشور‌ها فقط یک ساعت دارند که آن ساعت رسمی است، اما با به غیر از ساعت رسمی یک ساعت شرعی داریم که این موارد در زمانبندی مردم بسیار تاثیرکذار است.

وی ادامه داد: همچنین تغییر ساعت در حوزه انرژی قطعاً تاثیرگذار است و این اتفاق مزایای بسیار زیادی برای کشور خواهد داشت؛ زیرا با این اقدام یک ساعت از پیک انرژی در ساعات ظهر کم می‌شود همچنین با این اتفاق باعث می‌شود که یک ساعت به ابتدای صبح اضافه شود تا هم هوا متناسب می‌شود و هم از نظر مصرف انرژی برای کشور مفید است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: طبق آمار‌ها تغییر ساعات در ۶ ماه اول سال بسیار تاثیرگذار بوده است یعنی آمار بیان می‌کند که همین یک ساعت در حوزه انرژی تاثیرگذار است و باعث می‌شود صرفه جویی در حوزه انرژی در کشور داشته باشیم.

رحیمی افزود: همچنین با توجه به اینکه شش ماهه اول سال هوا بسیار گرم است اگر زودتر مشاغل شروع شود هم گرما بر مردم تاثیر نخواهد گذاشت و همچنین حمل و نقل‌های عمومی دچار مشکل نمی‌شوند؛ زیرا می‌بایست حمل و نقل عمومی برای خنک شدن مردم اقدام به روشن کردن کولر کنند که همین امر باعث می‌شود که مصرف سوخت در خودرو‌ها بالا بروند

وی ادامه داد: طبق مطالعاتی که از سوی شرکت توانیر، برق تهران و دانشگاه تربیت مدرس انجام شده، مشخص شده است همین یک ساعت بر کارایی و بازدهی کشور موثر بوده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان داشت: اجمالاً دولت با تثبیت ساعت مخالفت کرده است؛ زیرا طبق نظر سنجی که از زیر مجموعه‌های خود دریافت کرده است آن‌ها با تثبیت ساعت مخالفت کرده اند. 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایثار و شهادت

منابع طبیعی