کد خبر : 9940
تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 نوامبر 2020 - 11:39

لزوم بهره گیری شهرداری های استان از تجارب شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان

لزوم بهره گیری شهرداری های استان از تجارب شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان

مدیرکل دفتر امور امور شهری و شوراهای استانداری سمنان گفت: با انتقال تجارب شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان و بهره گیری شهرداری های استان می توان زمینه برای داشتن استانی با شاخص های دوستدار کودک فراهم نمود. ​ به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا، راضیه شهاب در آیین رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی نقالی کودکان

مدیرکل دفتر امور امور شهری و شوراهای استانداری سمنان گفت: با انتقال تجارب شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان و بهره گیری شهرداری های استان می توان زمینه برای داشتن استانی با شاخص های دوستدار کودک فراهم نمود.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا، راضیه شهاب در آیین رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران گفت: شهرداری سمنان از انتهای سال ۹۷ برنامه ها و فعالیت های مناسبی را با محور کودک اجرا نمود که با استقبال کودکان و خانواده ها روبرو شد. 

وی افزود: مبنای برنامه های خدمات سفر نوروز ۹۸ شهرداری سمنان نیز بر محور شهر دوستدار کودک قرار داشت و شهرداری سمنان توانست برنامه های متعددی را در طول سال ۹۸ اجرا نماید.

وی با اشاره به عزم شهرداری برای ارتقای زیرساخت های متناسب با کودک گفت : ایجاد اولین پارک هوشمند کودک ایران، مرکز تخصصی کودک و خانواده که مباحث خلاقیت و کارآفرینی را با همراهی والدین به کودکان آموزش می دهد، ایجاد شهربازی بزرگ سمینا و مزرعه گردشگری کودک از موارد مهم و تاثیرگذار در رشد اجتماعی و افزایش مشارکت و نشاط اجتماعی کودکان است که امید است با فروکش کردن شیوع ویروس کرونا، کودکان شهر بتوانند از خدمات آن استفاده کنند. 

شهاب ضمن قدردانی از تلاش شهرداری سمنان در دستیابی به برند بین المللی دوستدار کودک، اظهار کرد: طبق اعلام یونیسف، ایران و وزارت کشور، شهر سمنان در کنار ۱۱ شهر دیگر به عنوان پایلوت اجرای شهر دوستدار کودک انتخاب شده اند که عزم شهرداری سمنان در دستیابی به این برند تاثیرگذار، دستاوردهای خوبی را برای کودکان شهر سمنان به دنبال دارد. 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان با اشاره به آمادگی شهرداری سمنان در انتقال تجارب مدیریتی در زمینه شهر دوستدار کودک به دیگر شهرداری های استان، خاطرنشان کرد: با انتقال این تجارب و بهره گیری شهرداری های استان می توان زمینه برای داشتن استانی با شاخص های دوستدار کودک فراهم نمود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایثار و شهادت

منابع طبیعی