کد خبر : 132
تاریخ انتشار : جمعه 19 بهمن 1397 - 14:20

عرضه محصولات و خدمات برای مهارت آموختگان سمنانی با عنوان نمایشگاههای کارآفرینی در سطح شهر سمنان

عرضه محصولات و خدمات برای مهارت آموختگان سمنانی با عنوان نمایشگاههای کارآفرینی  در سطح شهر سمنان

این نمایشگاه در راستای دستیابی به اهداف کلان مدیریت شهری و با هدف گسترش دانش، مهارت و ارتقای توانمندی سرمایه های انسانی در شهر از طریق آموزش های مهارتی و کارآفرینی و همچنین کمک به ارتقاء شاخص های کیفیت زندگی از طریق آموزش های تخصصی و مهارتی برگزار می شود. به گزارش پایگاه خبری کارنامه

این نمایشگاه در راستای دستیابی به اهداف کلان مدیریت شهری و با هدف گسترش دانش، مهارت و ارتقای توانمندی سرمایه های انسانی در شهر از طریق آموزش های مهارتی و کارآفرینی و همچنین کمک به ارتقاء شاخص های کیفیت زندگی از طریق آموزش های تخصصی و مهارتی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان ، سید محمد ناظم رضوی در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری با این اداره کل گفت: امروزه آموزش های شهروندی امری بسیار مهم در بحث مدیریت شهری است و مجموعه شهرداری سمنان بر این باور است که اصلاح روش ها و امور بدون امر آموزش و توانمندسازی شهروندان امکان پذیر نیست.
وی با بیان اینکه توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در راستای توسعه کشور و رسیدن به خودکفایی است، اظهار کرد: امروز مشکل ما رفع نیازهای اشتغال در جامعه از طریق تربیت نیروهای تکنیکی، فنی، مهارتی و کارآفرین است.
ناظم رضوی گفت: شهرداری سمنان آمادگی کامل دارد تا در بحث آموزش های کارآفرینی، برپایی نمایشگاه های کارآفرینی،برگزاری نمایشگاههای ویژه شهر دوستدار کودک، برگزاری دوره های گذر مهارت کوتاه مدت برای کودکان، نمایشگاه های عرضه محصولات کارآموزان و نمایشگاه های عرضه محصولات گردشگری و … با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان همکاری لازم را در اجرای طرحهای مناسب داشته باشد.
وی اهداف عمده امضای این تفاهم نامه را گسترش دانش، مهارت و ارتقای توانمندی سرمایه‌های انسانی بر اساس نتایج نیازسنجی آموزشی در شهر از طریق آموزش‌های مهارتی، کمک به ارتقاء شاخص‌های کیفیت زندگی و کیفیت محیط‌ شهری به‌واسطه ایجاد و ارتقاء شایستگی ها و مهارت‌های شغلی و توانمندسازی و افزایش بهره‌وری در حوزه‌های فعالیت مدیریت شهری از طریق آموزش‌های تخصصی و مهارتی اعلام کرد.
شهردار سمنان اظهار داشت: با توجه به آن که فضای شهر سمنان در ایام نوروز به سمت شهر دوستدار کودک حرکت می کند و برنامه های گردشگری و فرهنگی شهرداری سمنان با محور کودک می باشد خاطرنشان کرد: قطعا می توان با استفاده از پتانسیل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان دوره های گذر مهارت کوتاه مدت برای کودکان را در ایام نوروز تدوین کرد تا کودکان با مهارت هایی که در سطح خودشان است آشنا شوند تا بتوانیم شعار هر ایرانی یک مهارت را برای کودکان نیز تحقق بخشیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان، ارائه آموزش های فنی و حرفه ای را بر اساس نیاز سنجی کارشناسان در رشته های مورد نیاز شهرداری سمنان اعلام نمود و اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و شهرداری سمنان، اعزام مربیان آموزشی ، سنجش و ارزشیابی میزان مهارت کارآموزان و صدور گواهینامه های مهارت فنی و حرفه ای از سوی این اداره کل انجام خواهد شد .
وی در ادامه به موضوعات این تفاهم نامه اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری دوره های مهارتی مورد نیاز شهرداری سمنان با رعایت استاندارد های بین المللی آموزشی فنی و حرفه ای جهت دستیابی مهارت آموزان به مهارت های فنی و تخصصی مورد نیاز ، بررسی اثربخشی دوره های آموزشی، آسیب شناسی آموزش های مهارتی و ارائه راهکارهای مشترک جهت ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی و حمایت از اشتغال مهارت آموختگان از جمله برنامه های این تفاهم نامه به شمار می آید.
فاطمه منصوری با استقبال از انعقاد این تفاهم نامه اظهار کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ، تربیت نیروی ماهر،‌ متخصص ،کارآمد و کارآفرین را دنبال می‌کند و برای ما بسیار ارزشمند است که در حوزه های مختلف شهرداری سمنان نیز بر اساس نیازهای اعلام شده آموزشهای لازم را با هدف ارتقاء مهارت شاغلین هر بخش ارائه نماییم

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان، از همکاری این سازمان با شهرداری سمنان در روزهای پایانی سال خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا با همکاری آموزشگاه های آزاد زیرمجموعه این سازمان بازارچه هایی از محصولات و خدمات مهارت آموختگان را در مسیر عبور گردشگران ایجاد کنیم تا ضمن حمایت از اشتغال مهارت آموزان، بستری برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی فراهم آوریم.

منصوری از آمادگی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان جهت حمایت از طرح سمنان، شهر دوستدار کودک خبر داد و اذعان نمود: در جهت افزایش مهارت کودکان ، دوره های گذر مهارت کوتاه مدت برای کودکان را در شهر سمنان برگزار می نماییم.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان و شهرداری سمنان امضا شد.

خبرنگار-محمد پورتقی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایثار و شهادت