کد خبر : 13044
تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 نوامبر 2021 - 10:30

درمان مشکل ایل سنگسری و دامپروری شهرستان مهدیشهر، ایجاد قطب دامپروری است

درمان مشکل ایل سنگسری و دامپروری شهرستان مهدیشهر، ایجاد قطب دامپروری است

«علی اکبر معصومیان» رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و عشایری شورای شهر مهدیشهر ، درمان مشکل ایل سنگسری و دامپروری شهرستان مهدیشهر را ایجاد قطب دامپروری دانست. «علی اکبر معصومیان» عضو شورا و رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و عشایری شورای شهر مهدیشهر در گفت و گو با پایگاه خبری کارنامه فردا با توجه به سفر

«علی اکبر معصومیان» رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و عشایری شورای شهر مهدیشهر ، درمان مشکل ایل سنگسری و دامپروری شهرستان مهدیشهر را ایجاد قطب دامپروری دانست.

«علی اکبر معصومیان» عضو شورا و رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و عشایری شورای شهر مهدیشهر در گفت و گو با پایگاه خبری کارنامه فردا با توجه به سفر آیت الله رئیسی به استان سمنان و تاکید دوباره ایشان بر موضوع مهدیشهر قطب دامپروری کشور، گفت: به دلیل اینکه این موضوع یک موضوع شهرستانی میباشد، قطعا باید با یک دیدگاه وسیع تری به آن توجه  شود، زیرا بنا به فرمایشات رئیس جمهور محترم  ، مهدیشهر با توجه به ظرفیت ها، پتانسیل ها و استعدادهای بالقوه و بالفعلی که دارد میتواند به عنوان قطب دامپروری کشور مطرح  واجرا شود‌.

وی افزود: بر همین اساس بر آن شدیم که از روزهای اولیه که آیت الله رئیسی این موضوع را مطرح فرمودند آن را از طریق شورا وتعاونی توسعه وعمران ودوستان بزرگوار دغدغه مند  پیگیری کنیم، زیرا حل بسیاری از مشگلات کلی جامعه و شهروندان و عشایرمنطقه از همین طریق قابل حل بود و دریافتیم که این موضوع میتواند بسیار مشگل گشا و کارساز باشد، لذا با تشکیل جلسات مختلف و گردهمایی و بررسی موضوعات و سنجیدن تمام جوانب کار راغب شدیم که یک طرح پیش نویس را آماده نموده و این موضوع را تا قبل از سفر ریاست محترم جمهوری به استان سمنان پیگیری نماییم تا در مصوبات سفر قرار بگیرد‌.

معصومیان اظهار کرد: در قالب جلسات متمادی  که با تشکل ها، سازمان های مردم نهاد، ادارات  مرتبط با بدنه جهاد کشاورزی و فرمانداری شهرستان مهدیشهر دعوت به عمل آمد  به اجماع خوبی در این خصوص رسیدیم و در پی آن یک زنجیره ارزش بسیار قابل قبولی تعریف شد که مهدیشهر میتواند به عنوان قطب دامپروری مطرح شود و ساختار این زنجیره ارزش در سه بخش مهم که مربوط به مباحث اقتصادی، گردشگری و پیوست های فرهنگی بود ( به لحاظ اینکه یک بسته و پکیج کاملی صورت گیرد) تعریف شد.

وی افزود: در این طرح و زنجیره ارزش به زیرساخت های تولید  وتهیه علوفه نیز توجه شده است و بحث پرورش دام سبک و سنگین، آبزیان، ماکیان و حتی حشرات مثل زنبور عسل در این طرح تعریف شده است و در بحث صنایع تبدیلی نیز زمینه کار فراهم می باشد و قرار بر آن شده در شهرک های همجوار شهرها زمین هایی که از قبل بلا استفاده مانده اند بتوانند در این صنعت فعالیت نمایند .

معصومیان خاطر نشان کرد: در بحث کشتارگاه ها و پالایش دام، فرآوری گوشت و لبنیات و کود شیمیایی و صنعتی،  صنایع دستی، ریسندگی و بافندگی، فرش خودرنگ و سیستم توزیع و ایجاد بازارچه های محلی ومنطقه ای طراحی و تعریف شده است تا بتوانیم در بحث صادرات نیز گام برداریم.

وی افزود: پرداختن به یک زنجیره ارزش به این معنا باید خیلی دقیق باشد و یک طرح جامع و فراگیرباتوجیه فنی لازم  در آن پیش بینی شود تا فرمایشات ریاست محترم جمهور حضرت آیت الله رئیسی محقق شود‌‌.

 معصومیان خاطر نشان کرد:  جناب آقای دکتر گلرو نماینده محترم  مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی به صورت جدی برای این موضوع زحمات زیادی را کشیدند و توانستند از وزارت جهاد و وزیر جهاد کشاورزی موافقت دومجتمع دام سبک وسنگین را برای شرکت شهرک‌های کشاورزی ارجاع مناسبی بگیرند وبا تاکید بر  ایجاد قطب دامپروری  در شهرستان مهدیشهر  توسط  رئیس جمهور محترم در محل مجلس شورای اسلامی که قول مساعد وتحقق این مهم  راتاکید فرمودند  بر این اساس پیگیر این موضوع شده و توانستیم باارائه وتوضیح وشرح مفصل  طرح موصوف مجوز دو مجتمع مهم رابه عنوان مجتمع  دام سبک و سنگین با پکیج و بسته ای کامل که حتی صنایع تبدیلی نیز در آن دیده شود  را اخذ  نماییم با امید به اینکه  با پیگیری های انجام شده بتوانیم به نتیجه قطعی، عملیاتی و اجرایی برسیم.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و عشایری شورای شهر مهدیشهر در ادامه اظهار کرد:  نماینده محترم آقای دکتر گلرو  همچنین با پیگیری های مجدانه توانست باتخصیص اعتبار  مبلغ ۷۰ میلیارد تومان  برای این امر گام بسیار مهمی را دراین خصوص بردارد   خوشبختانه با دفاع بسیار خوبی که از طرح مذکور بعمل آمد  این طرح مورد موافقت قرار گرفت و در ادامه منتج به این شد که در سفر ریاست محترم جمهوری به استان سمنان جزء مصوبات سفر قرار گیرد.

وی افزود: به دلیل اینکه در عملیات اجرایی و روند کار خللی ایجاد نشود ستادی تحت عنوان ستاد پیگیری این مهم و ایجاد قطب دامپروری مهدیشهر در فرمانداری شهرستان با ریاست فرماندار محترم مهدیشهر و به دبیری آقای مهندس پورهاشمی مدیر عامل شرکت توسعه عمران شهرستان مهدیشهر ایجاد شد که پیگیریهای جدی و دقیق در این مسیر صورت گیرد.

معصومیان تصریح کرد: در این مهم افراد زیادی توان و زمان گذاشتند که   ثمره اتحاد وبرادری را می توان دراین همدلی به وضوح مشاهده کرد که حقیقتا جای تقدیر وتشکر دارد  امید که  با پیگیری های مداومی که انجام میشود تمام زمینه های این طرح به صورت کامل اجرایی شود. وآرزوی دیرینه ایل غیرتمند سنگسری وعشایر ودامپروران زحمتکش  شهرستان محقق گردد وباتلاش وهمت جهادی همه مسئولین مشگلات این سربازان خط مقدم تولید یکی پس از دیگری حل وموجب رونق تولید وتحول فضای کسب وکار ورشدوتوسعه شهرستان گردد،انشاالله.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایثار و شهادت

منابع طبیعی