کد خبر : 8140
تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آگوست 2020 - 10:44

خرید بیش از ۲۵۰۰ تن گندم و جو بذری از پیمانکاران استان سمنان

خرید بیش از ۲۵۰۰ تن گندم و جو بذری از پیمانکاران استان سمنان

رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی استان سمنان گفت: درسال جاری اتحادیه تولید کننده بذر بیش از ۲۵۰۰ تن گندم و جو بذری از پیمانکاران بذری خریداری و آماده فرآوری کردند. ​ دانایی بیان داشت: اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان گرمسار حدود ۹۵۰  تن گندم بذری در ارقام سیوند، رخشان، پارسی و نارین در سه طبقه

رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی استان سمنان گفت: درسال جاری اتحادیه تولید کننده بذر بیش از ۲۵۰۰ تن گندم و جو بذری از پیمانکاران بذری خریداری و آماده فرآوری کردند.

دانایی بیان داشت: اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان گرمسار حدود ۹۵۰  تن گندم بذری در ارقام سیوند، رخشان، پارسی و نارین در سه طبقه بذری پرورشی، مادری و گواهی شده و اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان شاهرود حدود ۷۵۰ تن گندم بذری در ارقام پیشگام و میهن تامین کرده و آماده توزیع بذور فرآوری شده در بین کشاورزان است.

در ادامه وی افزود: اتحادیه شهرستان سمنان با تامین حدود ۸۰۰ تن جو بذری در ارقام گوهران، یوسف و بهمن در سه طبقه پرورشی، مادری و گواهی شده آماده فرآوری و توزیع در بین کشاورزان می باشد.

به گفته رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی استان سمنان قسمتی از جو بذری فرآوری شده در طبقه مادری جزو سهمیه کشوری محسوب و توزیع خواهد شد.

در پایان رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی استان سمنان استفاده از بذور اصلاح شده علاوه بر کاهش هزینه های کاشت، داشت و برداشت، مدیریت مزرعه از جمله مبارزه با آفات و بیماری ها و کنترل علف های هرز را آسان تر نموده و عملکرد را در واحد سطح افزایش می دهد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایثار و شهادت