کد خبر : 10024
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 1 دسامبر 2020 - 13:24

توزیع بیش از ۳۰۰۰ تن بذر اصلاح شده در استان سمنان

توزیع بیش از ۳۰۰۰ تن بذر اصلاح شده در استان سمنان

احسان عباسپور مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بیش از ۳۰۰۰ تن از انواع بذور اصلاح شده گندم و جو و کلزا در طبقات مختلف بذری در بین کشاورزان استان توزیع شده است. به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا، عباسپور اظهار کرد: از این مقدار بیش از ۹۰۰ تن بذر جو

احسان عباسپور مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بیش از ۳۰۰۰ تن از انواع بذور اصلاح شده گندم و جو و کلزا در طبقات مختلف بذری در بین کشاورزان استان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا، عباسپور اظهار کرد: از این مقدار بیش از ۹۰۰ تن بذر جو در ارقام و طبقات بذری مختلف توسط اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان دامغان، حدود ۱۱۰۰ تن بذر گندم مناطق معتدل توسط اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان گرمسار ، ۱۰۰۰ تن بذر گندم مناطق سرد توسط اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان شاهرود و ۳ تن بذر کلزا هیبرید توسط اتحادیه تعاونی تولید استان تامین و فرآوری در بین کشاورزان توزیع شده است.

همچنین وی بیان داشت: ۲۶۹ تن انواع بذور گندم و جو از سایر استان ها جهت کشت کشاورزان توسط اتحادیه های تولید کننده بذر شبکه تعاون روستایی حمل و توزیع شده و ۵۲ تن بذر گندم پیشگام و بذر جو رقم گوهران در طبقه مادری نیز در چارچوب تعهدات این استان به استان های خراسان شمالی، رضوی و قم تحویل گردید.

مدیر تعاون روستایی استان سمنان اضافه کرد:در سال زراعی جاری نیز سه اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان های سمنان، گرمسار و شاهرود وظیفه تامین بذور گندم و جو استان را برعهده دارند که با انتخاب مزارع کشت گندم و جو بذری برای تولید بذر سال آینده صورت پذیرفت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایثار و شهادت

منابع طبیعی