کد خبر : 6721
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 21 می 2020 - 13:28

اصلاح و احیاء بیولوژیک مراتع در سطح ۴۰۰ هکتار در شهرستان مهدیشهر

اصلاح و احیاء بیولوژیک مراتع در سطح ۴۰۰ هکتار در شهرستان مهدیشهر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر گفت :عملیات اصلاح و احیاء بیولوژیک در سطح ۴۰۰ هکتار از عرصه‌های مرتعی حوزه‌های آبخیز آسوران، چاشم و هیکو با موفقیت انجام شد. به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا،حمیدرضا عبدوس افزود : عملیات اصلاح و احیاء بیولوژیک در سطح ۴۰۰ هکتار عملیات بیولوژیک شامل بذرپاشی، بذرکاری و

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر گفت :عملیات اصلاح و احیاء بیولوژیک در سطح ۴۰۰ هکتار از عرصه‌های مرتعی حوزه‌های آبخیز آسوران، چاشم و هیکو با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا،حمیدرضا عبدوس افزود : عملیات اصلاح و احیاء بیولوژیک در سطح ۴۰۰ هکتار عملیات بیولوژیک شامل بذرپاشی، بذرکاری و کپه کاری برای این اداره تعهد شده بود که با مشارکت و انعقاد قرارداد بند ب ماده ۲۹ احکام دایمی کشور با تشکل فعال شکل گرفته از توانمند سازی جوامع محلی حوزه آبخیز آسوران اجرایی شد و طبق بازدید ناظرین پروژه و گزارشات بهره برداران با درصد سرسبزی بسیار خوب، خبر داد.

وی افزود: عملیات بیولوژیک با بذر‌های مرتعی نظیر اسپرس، ماشک، فستوکا، دامنه، بادام کوهی و باریجه انجام شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر با بیان اینکه کلیه عملیات بیولوژیک ۷۲ میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه اعتبار صرف شده است ابراز داشت: عملیات بیولوژیک در حوزه‌های آبخیز آسوران ۲۰۰ هکتار، چاشم ۱۵۰ هکتار و گل رودبار ۵۰ هکتار انجام گردیده است.

عبدوس بیان کرد: مجموع این اقدامات در نهایت به احیای پوشش گیاهی، جلوگیری از بیابانی شدن و حفظ گونه‌ها کمک می‌کند و همچنین اضافه نمودند اصلاح و بهبود ترکیب گیاهی گونه‌های خوشخوراک برای تامین علوفه مورد نیاز احشام دامداری، کاهش نیاز خرید علوفه، کاهش فشار دام به مرتع، تغذیه سفره‌های زیرزمینی، بهبود اوضاع اقتصادی مرتع داران از دیگر اهداف فعالیت‌های بیولوژیک و بیومکانیکی در اراضی مرتعی شهرستان است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایثار و شهادت