کد خبر : 5574
تاریخ انتشار : شنبه 18 آوریل 2020 - 16:31

اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل دام در شهرستان میامی

اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل دام در شهرستان میامی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل دام به عنوان یکی از اقدامات حفاظتی مهم در ایجاد تعادل دام و مرتع در مراتع این شهرستان به مرحله اجرا در آمده است. به گزارش پایگته خبری کارنامه فردا،محمد علی رضایی افزود: اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل دام به عنوان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل دام به عنوان یکی از اقدامات حفاظتی مهم در ایجاد تعادل دام و مرتع در مراتع این شهرستان به مرحله اجرا در آمده است.

به گزارش پایگته خبری کارنامه فردا،محمد علی رضایی افزود: اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل دام به عنوان یکی از اقدامات حفاظتی مهم در ایجاد تعادل دام و مرتع در مراتع این شهرستان به مرحله اجرا در آمده است.

وی افزود: نظر به اهمیت پوشش گیاهی در حفظ منابع پایه (آب و خاک) و نقش ارزنده آن در توسعه اقتصادی، اجتماعی و در راستای فراهم کردن بستر مناسب برای تجدید حیات گیاهان مرتعی و با هدف جلوگیری از تخریب و ارتقای اکوسیستم عرصه‌های طبیعی، پروژه مدیریت چرا و کنترل دام به‌عنوان یکی از اقدامات حفاظتی مهم در ایجاد تعادل دام و مرتع در مراتع این شهرستان به مرحله اجرا درآمده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان  بیان داشت: در راستای اجرای این طرح، به تمامی دامداران و بهره برداران ذی حق مراتع اعلام می‌شود از ورود زود هنگام احشام و دام و همچنین دام مازاد بر ظرفیت پیش بینی شده در پروانه چرای تمدید شده و یا مندرج در طرح‌های مرتع داری خودداری کنند.

رضایی ابراز داشت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قوانین و مقررات مربوط به چرای دام در مراتع، متخلف یا متخلفان طبق مقررات به مراجع قضائی معرفی و پروانه بهره برداری آنان باطل و از درجه اعتبار ساقط می‌شود.

وی بیان کرد:نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی در امر پیشگیری و مقابله با هرگونه سو استفاده‌های احتمالی از عرصه‌های ملی خبر داد و تصریح کرد: اکیپ‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی به طور مستمر اراضی ملی را مورد نظارت قرار داده و با متخلفان به این اراضی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: شماره تلفن رایگان امداد جنگل و مرتع به شماره ۱۵۰۴ به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در ارتباط با تخریب تصرف در اراضی ملی، چرای غیرمجاز دام، قطع درختان و برخورد قانونی با متخلفان و همچنین آتش سوزی‌های احتمالی در جنگل‌ها و مراتع است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ایثار و شهادت